על מה אורחים אוהבים להתלונן?

fa4b73_fdcd54b3e3844537999824d80ff84c9b~mv2_d_6951_4912_s_4_2[1]
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest

כל חתן וכלה היו פעם (או בעצם עשרות פעמים) אורחים בחתונות בעצמם. יש חתונה שהייתה מושלמת בעיניכם? סביר להניח שלא (ואם כן, תמהרו לקחת ממנה כמה שיותר השראה!).
אז בואו נדבר על התלונות האופייניות של האורחים שלנו, גם שנדע על מה לשים יותר דגש במרוץ ההכנות לאירוע, וגם כדי שנבין- תלונות תמיד יהיו.

איזה חם פה!!!

אז העונה החמה לאירועים בישראל, היא לא סתם חמה, היא רותחת! אנחנו אוהבים לנצל את הקיץ כדי שלפחות קבלת הפנים והחופה (אם לא כל האירוע בכלל) יהיו תחת כיפת השמיים, אבל מה לעשות שהאקלים במדינת ישראל הוא יותר מדברי? ועשיתם כל שביכולתכם- יש מאווררים וקולרים בכל פינה, פינות מוצלות לרוב והגדלתם וחילקתם מניפות וכובעים, אבל עדיין- יהיה לאורחים שלכם חם.

אז מה עושים? טוב, האמת שכבר עשיתם כל מה שיכולתם, אבל ב 35 מעלות אין דרך נעימה לומר- יהיה חם. נסו להוסיף בר מיצים או שייקים קפואים שיוכל תמיד לצנן עוד קצת את האווירה ותזכרו- הם מכאן, התחושה הזאת מוכרת להם מאוד 😊

חתונה זה מספיק !

טוב, אפשר להגיד את זה בקול רם- אנחנו אוהבים לחגוג! וכל זוג שהולך להתחתן (פעם אחת ויחידה חיים, אמן!) רוצה להנות מכל העולמות. אז יש לנו- מסיבות רווקים/ רווקות, הפרשת חלה, חינה, מקווה וכמובן את היום הגדול של החתונה שלכם. כשאתם בצד האורחים, אפשר להיות כנים ולומר שלעיתים זה מתיש, וזה בעיקר יקר.

אז מה עושים? מדלגים. גם אתם תלכו בהמשך להפרשת חלה של הבת של דודה חיה, וגם אבי מהמילואים עושה חינה תימנית לפני החתונה. בקיצור- אנחנו מחזירים את החובות שלנו תמיד! אפשר להיות רגועים.

כמה רעש! כבר התחילו עם הבומים?

השעה 24:00, אתם והחברים שלכם כבר שיכורים מאהבה, ומלא מעט אלכוהול. האדרנלין בשמיים והדי ג'יי החליט שזה בדיוק הזמן להגביר קצב. רגעים שתראו (או יותר נכון תשמעו על זה אח"כ) שהמבוגרים התחילו ללכת לדרכם.

אז מה עושים? בעיקר מבינים שזאת השעה שהם היו הולכים ככה או ככה, אבל תמיד יותר נעים שיש תירוץ ברקע.

אז מה, אין גרייגוס…?

אנחנו אוהבים לשתות, והרבה. באים לחתונה ומתחילים בבירה, ממשיכים לכוס וודקה ומוסיפים צ'ייסרים עד שאנחנו כמעט בקצה גבול היכולת. אולמות אירועים נותנים בדר"כ בר בסיסי עם אפשרות לא זולה בכלל להרחבות ולא תמיד יש ביטחון שההפרש שווה את הכסף.

אז מה עושים? בודקים על ברים חיצוניים שיכולים לצאת משתלמים יותר או משדרגים את הבר לבד (ויש מקומות שאפשר להחזיר גם בקבוקים שעוד לא נפתחו) או שמחליטים שזה לא מספיק חשוב לנו או לא נכנס בתקציב, מבטיחים שזה בסדר.

איזה באסה של אוכל

היינו באולם עם המשפחה, ועשינו טעימות לפני וכולם התענגו על כל מנה, אפילו עשינו שינויים על כל שטות שביאסה וביקשנו פחות מלח בסלטים ותוספת של קינוח על האפשרויות הקיימות, ועדיין אנחנו שומעים לחשושים ביום שאחרי שהאוכל לא היה טעים.

אז מה עושים? קודם כל, מבינים שכשהשף מכין אירוע ל 10 אנשים או ל 500 אנשים האוכל בהכרח יוצא אחרת. הפיתרון הטוב הוא לבקש להגיע לאירוע קיים ולאכול בו, ככה אפשר להבין בדיוק איך האוכל נטעם כשהוא מוכן למסה גדולה של אנשים. ובינינו? לזכור שתמיד יהיו תלונות ואי אפשר לקלוע לטעמם של 500 איש!!

ועוד קצת אוכל….

לא מאמינה שלא חשבו עלי!

אז במשפחה של החתן יש חולת צליאק, ובת דודה של הכלה היא בכלל טבעונית.

אז מה עושים? חשוב לדעת מגבלות כאלו מראש, ולהכין את האולם למנות מיוחדות שיצטרכו להכין, במידה ואין יכולת, צריך לשקול ליידע את המוזמן הרלוונטי.

למה הם לא מתקשרים?

כן, גם ב 2018 (וככל הנראה הרבה אחרי גם) אנחנו נרצה לשמוע מכם אחרי האירוע. השקענו מזמננו, התלבשנו יפה, וגם שמנו קצת כסף (מקווים שמספיק כדי לסגור את ההשקעה שלכם לפחות) ואנחנו רוצים לקבל משהו קטן בחזרה.

אז מה עושים? היום יש מגוון שירותים של אישורי הגעה ששולחים גם הודעות תודה, אבל בינינו? תעשו איזה רשימה לפני של מי שחייב להתקשר אליו בשביל לכבד, וגם אחרי שסופרים את הכסף בטח יתווספו עוד כמה כאלה 😉 תשקיעו את הכמה דקות האלה ותאמינו לי שהם יעריכו את זה מאוד!

לאירוע בלתי נשכח